TGS’den gazetecilere sağlık kiti desteği


Salgından en çok etkilenen gazeteciler olurken Türkiye Gazeteciler Sendikası Mersin İl Temsilciliği, Toroslar Belediyesi desteğiyle üyelerine hijyen kiti dağıtımı gerçekleştiriyor.

 

Tarih : 16 Eylül 2020 Çarşamba 10:01

Haber Merkezi

Gazetecilerin kalemi üzerindeki baskıların kaldırılması için mücadele eden, ekonomik ve sosyal haklarını savunan Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) zor günlerde üyelerinin yanında olmaya devam ediyor. Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip korona virüs covid- 19 salgınından en çok etkilenen gruplar arasında yer alan gazetecilerin sağlığının korunması için çeşitli çalışmalara imza atan TGS, bu kapsamda üyelerinin ihtiyaçlarını gidermeyi de ihmal etmiyor. Ülke genelinde örgütlü TGS şube ve temsilcilikleri temin ettikleri sağlık kitlerini üyeleri ile buluşturarak, önemli bir hizmete imza atıyor.

GAZETECİLER RİSK ALTINDA

Bu kapsamda Mersin’de Şubat ayından buyana aktif olarak çalışma yürüten TGS Mersin İl Temsilciliği, 30’a yakın üyesine, Toroslar Belediyesi desteğiyle hazırlanan hijyen kitlerini üyelerine dağıtmaya devam ediyor. İçerisinde bilgilendirme broşürü, eldiven, maske, dezenfektan ve kolonya bulunan fonksiyonel çantalar gazetecilere TGS İl Temsilcisi Hediye Eroğlu tarafından teslim ediliyor.  Hijyen kiti dağıtımlarının sürdüğünü belirten Eroğlu, bütün dünya gibi Türkiye’nin de olağanüstü günlerden geçtiğini, bu koşullar altında sağlık, hizmet sektörü ile birlikte basın iş kolunun da öneminin bir kez daha kendini hissettirdiği belirtti.  “Halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkı için her şart altında görevlerini yürütmeye gayret eden medya çalışanlarının can güvenliğini sağlamak bir kamu görevidir” diyen Eroğlu, gazeteciler için acil önlem ve tedbir çağrısı yaptı.

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 

  Akdeniz Gazetesi
 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA


 
 

 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2018-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA