Tarsus ve Mersin Büyükşehir’i alacağız!


Partisinin Tarsus İlçe 12. Olağan genel kurul toplantısına katılan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Maalesef bir yol kazasına rastladık; Tarsus ve Mersin Büyükşehir Belediyelerini kaybettik ama Mersin’de Cumhur İttifakı olarak Mersin’in yüzde 80 ini yöneten, 13 belediye içerisinde, 10 ‘unu yöneten, 8’ini de MHP’li ülkücülerin yönettiği 8 belediyemiz mevcut. MHP hala Mersin’in en güçlü partisidir. Tek bir hedefimiz var; Ne pahasına olursa olsun Tarsus ve Mersin Büyükşehir’i alacağız” dedi.

 

Tarih : 15 Eylül 2020 Salı 11:40

Haber Merkezi

Partisinin Tarsus İlçe 12. Olağan genel kurul toplantısına katılan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Baki Şimşek,“ Herkes şundan emin olsun ki Milliyetçi Hareket Partisi bir ve beraber olacaktır. El birliği yapacak, güç birliği yapacak ve en önemlisi de ağız birliği yapacaktır. Maalesef bir yol kazasına rastladık; Tarsus ve Mersin Büyükşehir Belediyelerini kaybettik ama Mersin’de Cumhur İttifakı olarak Mersin’in yüzde 80 ini yöneten, 13 belediye içerisinde, 10 ‘unu yöneten, 8’ini de MHP’li ülkücülerin yönettiği 8 belediyemiz mevcut.  MHP hala Mersin’in en güçlü partisidir. Hepsiyle gurur duyuyoruz. Bugün seçimlerin üzerinden 17 ay geçti. Türkiye içeride ve dışarıda her türlü terör örgütleriyle, süper güçlerle, uluslararası sermayelerle savaşmaya devam ediyor. 3 kıyımız denizlerle, 4 tarafımız maalesef düşmanlarla çevrilidir. Bugün karşımızdaki zihniyet neredeyse;  Neden doğalgaz buldunuz? diye bize hesap sormaya kalkıyor. Ege’de, Akdeniz’de , Güney Kafkasya’da, Irak’ta Suriye’ de ve Türkiye’nin dört bir yanında terörle ve uluslararası süper güçlerle mücadele ediyoruz ve Allah’ın izniyle de bu mücadelemize devam edeceğiz ve Türkiye Cumhuriyeti’ni 100. yılına süper güç olarak ulaştıracağız. 2023 yılında ‘da yol kazasına uğramış olduğumuz Tarsus ve Mersin Büyükşehir Belediyelerini yeniden alarak , Mersin ‘in bütün ilçelerinde zafere ulaşacağız” ifadelerini kullandı.

“YUVANIZA DÖNÜN, PARTİMİZE SAHİP ÇIKIN”

MHP’den ayrılıp başka partilere giden eski MHP’lilere de partiye dönün çağrısı yapan Şimşek, “Bir aydır Yenice’den Anamur’a Mersin’i karış karış geziyoruz. Gittiğimiz her yerde vatandaşlar içecek su bulamıyor. Hizmet yapacağız diyenler 17 aydır ortaya bir plan proje koyamadılar. Geçmişte bizim belediye başkanlarımız seçilmeden önce projelerini ortaya koyar, bunları yapacağız derdi. 17 aydır ne Tarsus’tan ne Mersin Büyükşehir den ; ne bir icraat gördüler ne bir proje gördüler, henüz şunu yapacağız bile diyemiyorlar. Sadece algı yönetimiyle ülkedeki birtakım sıkıntılardan faydalanarak ve fitne fesat tohumları ekerek, buralarda kirli ittifaklar yaparak seçimleri kazandılar. Milletin gözünün önünden gerçekleri gizlediler ama artık Tarsus halkıda Mersin halkı da 17 aydır nelerin yaşandığını görüyor. Tarsus’umuz Mersin’imiz bu siyasi zihniyetle bir yere varamaz. Tarsus’un ve Mersin’in kaderi değiştirilmelidir. Bu yüzden ben bütün ülküdaşlarımızdan , bütün dava arkadaşlarımızdan ve Mersinli hemşerilerimizden geçmişte yaşanan kırgınlıkları, küskünlükleri bir kenarı bırakarak ; hiç kimsenin şahsi siyasi hedefi olmadan tek  hedefimiz ; Tarsus ve Mersin’i ne pahasına olursa olsun kazanmak olmalıdır. Hiç kimsenin nefsi duygularını tatmin etmek için siyaset yapmıyoruz. Hiçbir dava arkadaşımızı kaybetmek istemiyoruz. MHP’nin kapısı her bir gönüldaşımıza açık olacaktır. Dün ne yaşanmış olursa olsun yuvanıza dönün çağrısını ben bir kez daha yapıyorum. MHP hepimizin baba ocağıdır ana kucağıdır, hepiniz partinize dönün, partimize sahip çıkın ve Milliyetçi Hareketi yeniden Tarsus’ta ve Mersin’de iktidara taşıyalım. Kongremize katılan herkese teşekkür ediyor ve sizi Allah’a emanet ediyorum. Genel Başkanımız sayın Devlet Bahçeli beyefendinin sizlerden beklediği güzel haberleri Ankara’ya götürmek üzere hepinize sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 

  Akdeniz Gazetesi
 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA


 
 

 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2018-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA